Zde může být vaše reklama.

Vzkaz z lahve je z roku 1984: Našli jsme po letech autora!

Vzkaz z lahve je z roku 1984: Našli jsme po letech autora!

14. 08. 2014 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Neuvěřitelné, ale skutečné. Pan Jaroslav Mikšaník z Olomouce odeslal jako sedmnáctiletý v roce 1984 odpověď do křížovky olomouckých novin Stráž Lidu. Nevyhrál tehdy nic. Jeho korespondenční lístek se ale celkem nepochopitelně našel o třicet let později u popelnic. Autora správné odpovědi jsme našli.

Jak se třicet let starý korespondenční lístek dostal zrovna do naší redakční popelnice, se už asi nedozvíme, ale našli jsme jej tam. Autora správné odpovědi na vyluštěnou tajenku jsme našli a po třiceti letech jsme jej nechali vyhrát. Došlo tak k poměrně paradoxní situaci, protože Olomoucký Večerník žádnou křížovku nemá.

Jaroslavu Mikšaníkovi bylo v roce 1984 sedmnáct let a fotil se na své maturitní tablo. O třicet let starší si nasadil stejného motýlka jako tehdy, a tak jsme mohli vyrobit srovnávací fotografii - tehdy a dnes.

"Je to neuvěřitelné. Je to, jako kdybych hodil do řeky láhev se vzkazem a někdo ji po třiceti letech vylovil z moře. Ano, jsme to já, tehdy ještě před prahem dospělosti," byla první nadšená reakce mladého křížovkáře z první poloviny osmdesátých let.

Dnes už prý křížovky neluští, v životě jich prý vyluštil maximálně deset nebo patnáct a odpověď odeslal v minulosti jen několikrát. Po třiceti letech se na něj ale usmálo štěstí.

 

Láhev se vzkazem vylovená z moře

Sám Mikšaník se s úsměvem při předávání výhry po třiceti letech svěřil, že jako malý chlapec často lahve se vzkazy někde zakopával jako poklady a doufal v jejich budoucí objevení. A jedna z nich, byť pouze obrazně řečeno, nyní byla skutečně nalezena. "Pikantní je to, že pokud dáváte vzkaz do lahve, doufáte v její budoucí objevení. U křížovky se to po takové době očekávat nedá. A stalo se," řekl nám výherce.

Dnes pracuje jako tiskový mluvčí olomouckého Úřadu práce a je aktivní mezi Olomouckými kolaři.

Další články