Zde může být vaše reklama.

Vedoucí prostějovského stavebního úřadu měl skříň plnou tvrdého alkoholu. Máme foto

Vedoucí prostějovského stavebního úřadu měl skříň plnou tvrdého alkoholu. Máme foto

24. 03. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Přestože se prostějovský magistrát tváří, že se na radnici pije jen na Silvestra, realita je zjevně odlišná. Hanáckému Večerníku se podařilo získat fotografii z kanceláře vedoucího Stavebního úřadu Jana Košťála, která potvrzuje naše zjištění o požívání alkoholu přímo na jeho pracovišti. Ve skříni opravdu měl tvrdý alkohol. V pondělí po vydání nového článku na našem webu Košťál lahve z radnice odnášel.

Debatu o pití alkoholu v prostorách prostějovské radnice odstartoval Hanácký Večerník minulý čtvrtek, když publikoval fotografie z pijatiky nejvyšších úředníků magistrátu v okolí jeho tajemníka Lubomíra Baláše. Jak později přiznal sám Baláš, akce se uskutečnila v kanceláři vedoucího stavebního úřadu Jana Košťála. Ten je svým vztahem k alkoholu již pověstný. „Jeho sbírku plných lahví přímo v kanceláři by mu mohl závidět i dobře zásobený bar. Při inventurách se nám touto sbírkou i chlubil,“ napsal nám bývalý zaměstnanec prostějovské radnice.

A jeho vyjádření potvrzuje i fotografie, kterou jsme obdrželi od našeho zdroje, jehož identitu jsme se rozhodli neuveřejnit. Košťál na ní mává autorovi fotografie a za ním v jeho skříni je několik lahví whisky Tullamore Dew, která se řadí k tvrdému alkoholu. „Podle vypitého množství se hodnotí kvalita vedoucího,“ napsal k ní ironicky. Fotografii jsme se rozhodli zveřejnit, neboť se jedná o pochybení jednoho z mocných a jednoho z nejvyšších úředníků prostějovského magistrátu, který stále působí ve své funkci.

reklama poutak

Po pondělním článku Hanáckého Večerníku se ovšem začaly dít věci. V polední přestávce byl dokonce vedoucí Košťál viděn, jak odnášel z budovy radnice velkou tašku s alkoholem. „Pěkně se pod tou tíhou prohýbal,“ popsal jeden ze svědků Košťálova činu. Podle dalšího informátora se na radnici nyní chystají kontroly alkoholu. Jejich pravděpodobným cílem bude dokázat, že vše je křišťálově čisté a fotografie z alkoholového dýchánku jsou fikce, jak nedávno uvedla na webu města tisková mluvčí Jana Gáborová. „Osoby zachycené na fotografii nikdy neudělily souhlas se zveřejněním, věc proto řeší jednak v rovině porušení ochrany osobních údajů a jednak v rovině trestněprávní, protože fotka je cíleně upravovaná,“ napsala Gáborová na stránky města.

Obrátili jsme se s několika otázkami i na samotného Košťála. Zajímalo nás, zda se někdy na radnici setkal s požíváním alkoholu a zda je pravda, že měl ve skříni alkohol. Košťál na naše dotazy vůbec nereagoval.

K těmto událostem dochází, přestože je alkohol na radnici zakázaný. Zákaz však platí jen pro někoho. Podle našich zjištění se před několika lety řešil problém zaměstnankyně na nízké pozici, které „dali dýchnout“ a naměřili. V práci okamžitě skončila.

 

Jakub Čech

Další články