Zde může být vaše reklama.

Na Nové Ulici chystají slavnosti Černého orla

Na Nové Ulici chystají slavnosti Černého orla

foto: archív

20. 08. 2019 - 13:00

Připomenout historii slavného hostince U Černého orla, který kdysi oživoval kulturní dění na Nové Ulici, si vzala za své tamní komise místní části. Slavnosti Černého orla s bohatým programem naplánovali organizátoři na sobotu 31. srpna v prostoru ulice I. P. Pavlova.

S hostincem, který na Nové Ulici stával naproti kostela, se pojí bohatá historie. Před bitvou u Slavkova se zde v roce 1805 u společného stolu sešli car Alexandr I. a císař František I. „Jako připomínka této události byla na hostinci kdysi umístěna i pamětní deska. Celý objekt byl ale kolem roku 1970 stržen a zbyl po něm jen volný trávník bez jakékoliv zmínky o tomto historickém okamžiku,“ objasňuje Radka Piskačová, předsedkyně olomoucké Komise městské části Nová Ulice.

Na počest této zajímavé události se proto Komise městské části Nová Ulice rozhodla uspořádat poslední den v srpnu na místě bývalého hostince slavnost. „Chceme tím posílit vztah obyvatel k tomuto místu, k jejich domovu a zpestřit kulturní potenciál této významné olomoucké lokality,“ vysvětluje předsedkyně KMČ Piskačová.

Pro návštěvníky bude připraven bohatý hudební program, jarmark, soutěže a divadlo pro děti, půjčovna koloběžek a mnoho dalšího. Program začne ve 14 hodin a pokračovat bude do 20 hodin. Organizátoři slibují, že si na své přijdou dospělí i děti, milovníci historie, hudby, lidových řemesel i dobrého jídla.

Další články