Zde může být vaše reklama.

Prázdniny končí Kam o víkendu? Třeba na 20 let OSA baru na Pevnůstku

Kam o víkendu? Třeba na 20 let OSA baru na Pevnůstku

foto: archív

31. 08. 2019 - 06:00

Poslední prázdninový víkend zve na celou řadu zajímavých akcí, na kterých si přijdou na své nejen děti, ale i jejich rodiče.

Slavnosti černého orla pořádá Komise městské části Nová ulice oživuje a připomíná historii novoulického hostince U Černého orla! Ve zmiňovaném hostinci, který stával naproti kostelu, se v r. 1805 před bitvou u Slavkova sešel u společného stolu car Alexandr I. a císař František I., než pokračovali ke Slavkovu na Napoleona. Na tomto místě se bude konat slavnost, která si klade za cíl posílit vztah obyvatel k tomuto místu a zpestřit kulturní potenciál této významné olomoucké lokality. Připraven je bohatý hudební program, jarmark, soutěže a divadlo pro děti, půjčovna koloběžek a mnoho dalšího.

Pokud raději sportujete, vydejte se v sobotu na olomoucké Poděbrady na Runex Race. Jedná se o další ročník extrémního překážkového závodu na vodě i na souši. Celková délka je 7 km a součástí je více jak 20 překážek na vodě i na souši. Závod je možné absolvovat jako jednotlivec, ve smíšené dvojici či jako tým o 3 – 5 lidech. Každý závodník obdrží originální medaili, čelenku (pro registrované v hlavním závodě do konce března), občerstvení na trati a v zázemí závodu, startovní tašku a elektronický čip. Pro ty nejlepší budou připravené hodnotné ceny. Součástí je také dětský závod a bohatý doprovodný program včetně workshopů, exhibic, vystoupení a dětských atrakcí.

Děti mohou přemluvit rodiče a vyrazit do Náměště na Hané. Program Z pohádky do pohádky předvede od 17:00 hodin na zámku divadelní ukázky z pohádek Princezna ze mlejna, Korunní princ, Peklo s princeznou, a další.

Vrcholem sobotní noci bude v Olomouci samozřejmě oslava 20 let OSA baru. Ta se uskuteční na Pevnůstce a pokud patříte mezi fanoušky olomouckého baru, určitě na ní nesmíte chybět.

Další články