Zde může být vaše reklama.

Bude i Katarína Knechtová Ecce Homo Historic doplní bohatý program na náměstí

Ecce Homo Historic doplní bohatý program na náměstí

foto: archív

22. 08. 2019 - 19:00

Další ročník tradičního šternberského setkání majitelů historických vozidel a motocyklů Ecce Homo Historic do Šternberka se na proslulou trať Ecce Homo vrátí ve dnech 7.-8. září 2019. Závody budou doplněny výstavou historických vozidel a bohatým doprovodným programem Šternberských slavností, které se budou konat v pátek 6. září a v sobotu 7. září 2019 na Hlavním náměstí. Podrobný program najdete na přiložených plakátech. Vstup na Šternberské slavnosti a závody Ecce Homo Historic je zdarma.

Výstava historických skvostů bude probíhat v sobotu od 9 hodin v Radniční ulici. Cca ve 12:15 budou veteráni postupně opouštět Radniční ulici a většina z nich se vydá na Rally Ecce Homo Historic po krásách Olomouckého kraje a kromě plnění různých úkolů navštíví velmi pěkná místa. V neděli pak budou na legendární trati Ecce Homo probíhat tréninkové a soutěžní jízdy pravidelnosti. Začneme v 8:30 hodin na startu věhlasné trati. Všechny přihlášené stroje musí absolvovat dvě soutěžní jízdy. Jízda pravidelnosti spočívá v tom, že se musí časem druhé jízdy co možná nejvíce přiblížit času z první soutěžní jízdy, bez jakéhokoliv měřícího zařízení. Z minulých let víme, že jsou tací, kteří dokažou zajet oba časy tak podobně, že jejich diference činí třeba pouhou desetinu vteřiny.

Mezi přihlášenými jsou krásné vozy jako Pontiac Trans AM (1979), Porsche-Apal Speedster (1957), Praga Baby Cabrio (1936), Triumph Spitfire MK III (1969), Volkswagen Karmann Ghia (1968) nebo třeba Saab 96 V4 (1968) a další. Krásné stroje se objevují každoročně i mezi motocykly. Těšit se můžete na Indian Scout (1926), Motosacoche 312 Sport (1936), Jawa 500 OHC O2 (1958), BSA S 500 SV (1929), Harley Davidson J-25 apod.

Doprovodný program bude probíhat na Hlavním náměstí, kde se budou v pátek a v sobotu konat Šternberské slavnosti a již tradiční Pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů. Hlavními hosty Šternberských slavností je skupina Turbo a slovenská zpěvačka Katarína Knechtová.

Další články