
Zdražilo jízdné v olomoucké MHD. Rovnou o pět korun
Olomouc – Ode dneška, neděle 1. června, čeká obyvatele Olomouce i návštěvníky města ne zrovna…
foto: Hanácký Večerník / Pavel Vysloužil
27. 03. 2024 - 09:37
Bohatý kulturní program pro malé i velké, bohoslužba pod širým nebem, stánky s farmářskými potravinami, velikonočními dekoracemi a řemeslnými výrobky a plno dobrého jídla a pití. Vyzdobené Horní náměstí v Olomouci ožilo tradičním velikonočním jarmarkem, který potrvá až do pondělí 1. dubna.
Lidé si u stánků mohou nakoupit farmářské sýry, uzeniny a další dobroty, nechybí kraslice, proutěné a dřevěné zboží, pomlázky, květiny, porcelán či dekorace na tradiční výzdobu domácností. Součástí jarmarku jsou také oblíbené dětské dílničky. Pro veřejnost jsou přístupné v odpoledních hodinách ve všedních dnech a o víkendech po celý den. „Děti si tam mohou vyrobit dekorace, květinové brože, kolednické taštičky, krabičky, malované prostírání, kraslice a uplést si pomlázku nebo věneček z proutí,“ informovala Monika Řehulková z pořádajícího spolku Kulturní Olomouc.
Zajímavý kulturní program je připravený také pro dospělé. Na Horním náměstí se během oslav představí například cimbálová muzika a rovněž populární skupina Fleret. Na neděli se chystá bohoslužba pod širým nebem.
Po dobu velikonočních svátků (29. – 31. 3.) nabízí Informační centrum Olomouc zdarma výstup na věž v 11:00 a 15:00 a mimořádnou prohlídku radnice (obřadní síň, kaple, věž) ve 13:00 za cenu 125 korun, děti do 10 let mají vstup zdarma. Rezervace prohlídek na vstupenky.olomouc.eu
29.3. v 17:00 – Fleret – koncert
30.3. v 15:00 – Old School – koncert
30.3. v 17:30 – Teď A nebo někdy – koncert
31.3. – Cimbálová muzika z Valaška (v průběhu celého dne)
31.3. v 15:00 – Bohoslužba pod širým nebem
Olomouc – Ode dneška, neděle 1. června, čeká obyvatele Olomouce i návštěvníky města ne zrovna…
Olomouc - Dnes se teploty konečně vyšplhaly nad 25 stupňů a od neděle začíná v centru Olomouce…
Olomouc - Centrum Olomouce opět oživila zajímavá instalace. Ve čtvrtek 29. a v pátek 30. května…
Stovky masožravých rostlin, největší kolekce úchvatných rosnatek ze celou historii výstavy,…
Přerov – Přerovský magistrát rozhodl o tom, že společnost Olma nesmí blokovat výstavbu východního…
Očekávání odborníků byla opatrná, přesto jsou výsledky parádní. Spolek Naše historie spolu s Muzeem…