Velikonoce na Poděbradech pokračují. Chystají se i čarodějnice
Je krásně, tak proč se nevydat na olomoucké Poděbrady? Po celou dobu svátků zde mají pro…
foto: Policie ČR
24. 09. 2019 - 09:02
V průběhu uplynulého víkendu realizovali kriminalisté „TOXI“ týmu územního odboru Olomouc, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti, další případ na úseku drogové problematiky. Výsledkem je tak zadržení sedmatřicetiletého muže z Olomoucka a jeho následné obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
"Samotná akce proběhla v sobotu 21. září, kdy byl sedmatřicetiletý muž, na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, zadržen v místě svého současného bydliště na Olomoucku, právě v okamžiku, kdy vyráběl drogu. Její výrobu však již nestačil dokončit, protože ho „překvapili“ kriminalisté olomouckého TOXI týmu," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.
"Ještě téhož dne provedli kriminalisté také domovní prohlídku v místě jeho současného bydliště, a také prohlídku sklepních prostor, kde měl drogu vyrábět. Při ní zajistili stopy, úzce související s nelegální výrobou a distribucí drogy. Zajištěné věci byly zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz. Následující den zahájil policejní komisař trestní stíhání 37letého muže, jakožto obviněného ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," doplnila.
Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl minimálně od začátku roku 2019 do doby svého zadržení, za užití přesně nezjištěných léčiv, a to v několika desítkách případů, neoprávněně vyrábět psychotropní látku metamfetamin - pervitin, který měl částečně užít pro vlastní potřebu a částečně distribuovat několika dalším odběratelům na Olomoucku, a to buď za úplatu, zdarma či protislužbu, a to v různých dávkách a množství. Mezi jeho odběratele patřili muži i ženy. I on sám je uživatelem drogy.
Obviněnému tak, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.
Trestní stíhání probíhá na svobodě.
Je krásně, tak proč se nevydat na olomoucké Poděbrady? Po celou dobu svátků zde mají pro…
Výstřely, dunění, hluk z proudových letadel. Vojáci předem upozorňují obyvatele Olomouce a okolí,…
Náměstí Národních hrdinů se mění. Nejprve zmizely staré prodejní stánky a trafika, pak z prostoru…
Denisova ulice byla v pondělí dějištěm velké kontrolní akce olomouckých strážníků. Důvodem je…
Požár balkonu v sedmém patře panelového domu na sídlišti Nové Sady v Olomouci zaměstnal v neděli…
S koncem roku 2025 uplynul první rok, kdy olomoucké Moravské divadlo a Moravská filharmonie fungují…