Velikonoce na Poděbradech pokračují. Chystají se i čarodějnice
Je krásně, tak proč se nevydat na olomoucké Poděbrady? Po celou dobu svátků zde mají pro…
foto: Zoo Olomouc
07. 02. 2022 - 07:58
Olomoucký pavilon netopýrů v zoologické zahradě na Svatém Kopečku stojí od roku 1999, kdy na Hané začali v zoo chovat první klokánky, kteří budou novými sousedy netopýrů. V těchto dnech vrcholí poslední práce na jeho rekonstrukci.
„Došlo k výměně střešní krytiny, podhledů, výměně parkosů, skel, světel a nové výmalbě. Prozatím se do něj navrátil klokánek králíkovitý, kaloně rodriguezské čeká přesun příští týden. Pro návštěvníky se dveře otevřou již od března a nově se uvnitř setkají s kdysi původními obyvateli kusu liščími. Fenci najdou nový domov na vrstevnicové cestě a budou k vidění tedy i ve venkovním výběhu. To pro ty návštěvníky, kterým se do společnosti kaloňů příliš nechtělo a mrzelo je, že fenky nevidí,“ uvedla zooložka Jitka Vokurková.
Vzhledem k tomu, že kaloni patří ke zvířatům s noční aktivitou, je v pavilonu obrácený světelný režim. Přes den se jim simuluje tma, aby si je mohli návštěvníci užít aktivní, večer se ale v pavilonu rozsvítí a kaloni se uchýlí k odpočinku.
V pavilonu panuje obrácený světelný režim, jelikož kaloni patří ke zvířatům s noční aktivitou, přes den se jim tedy simuluje tma, aby je návštěvníci spatřili aktivní. Večer se v pavilonu rozsvítí a kaloni se uchýlí k odpočinku.
Co se týče chovu, klokánci jsou v olomoucké zoologické zahradě k vidění od roku 1999. Od té doby se podařilo odchovat už dvacet mláďat.
Je krásně, tak proč se nevydat na olomoucké Poděbrady? Po celou dobu svátků zde mají pro…
Výstřely, dunění, hluk z proudových letadel. Vojáci předem upozorňují obyvatele Olomouce a okolí,…
Náměstí Národních hrdinů se mění. Nejprve zmizely staré prodejní stánky a trafika, pak z prostoru…
Denisova ulice byla v pondělí dějištěm velké kontrolní akce olomouckých strážníků. Důvodem je…
Požár balkonu v sedmém patře panelového domu na sídlišti Nové Sady v Olomouci zaměstnal v neděli…
S koncem roku 2025 uplynul první rok, kdy olomoucké Moravské divadlo a Moravská filharmonie fungují…