
Olomouc se pokouší podruhé prosadit pravidla pro investory
Vedení města Olomouce se rozhodlo podniknout druhý pokus o schválení tzv. Metodiky uzavírání…
foto: Archiv DPMO
01. 12. 2021 - 11:23
Kompletně vánočně nazdobená tramvaj dnes poprvé vyjela do ostrého provozu v olomouckých ulicích. Dopravní podnik města Olomouce se letos rozhodl nazdobit nejnovější tramvaje, které má ve svém vozovém parku. Cílem je podpořit vánoční atmosféru města, kterou už druhým rokem nabourává pandemie koronaviru.
„Bohužel i v letošním roce je adventní čas poznamenaný epidemií koronaviru. Doufáme, že se bude tramvaj líbit a alespoň trochu tak zlepšíme náladu obyvatelům a návštěvníkům Olomouce“ řekl předseda představenstva Jaroslav Michalík.
„Vánoční souprava byla poprvé vypravena do provozu již 21. listopadu. Z technických důvodů byla nazdobena jen částečně, protože nebyl dodán veškerý materiál od dodavatele z Francie. Obecný nedostatek materiálu na trhu se dotkl i trhu s led osvětlením. Od dnešního dne je ale již výzdoba kompletní,“ doplnil předseda představenstva.
Dopravní podnik se rozhodl pořídit osvětlení včetně první instalace, výzdoba by měla být používaná dalších pět let. Ozdobou interiéru jsou obrázky, které vytvořily děti ze Základní umělecké školy Miloslava Stibora v Olomouci. Malby a kresby na téma České mše vánoční vznikly pod pedagogickým vedením Marty Mastrákové a Heleny Lisé.
Vánoční souprava vozů bude každý den jezdit na lince číslo 7, doplňovat ji bude také klasická T3, která se bude ve večerních hodinách během pracovního týdne pohybovat také na lince 7, během víkendu pak obslouží linku U.
Vánoční tramvaje budou v Olomouci jezdit až do 6. 1. 2022.
Vedení města Olomouce se rozhodlo podniknout druhý pokus o schválení tzv. Metodiky uzavírání…
Olomouc - Rostou jako houby po dešti a v celém městě je jich téměř 160. Často na místech, kde…
Olomouc - Nadávky, slovní výhrůžky, ale také fyzická agrese vůči vybavení i samotným zdravotníkům.…
Už šestnáct let jsou olomoucké ulice Foerstrova a Albertova ušetřeny průjezdu stovek kamionů denně,…
Olomouc – Ode dneška, neděle 1. června, čeká obyvatele Olomouce i návštěvníky města ne zrovna…
Olomouc - Dnes se teploty konečně vyšplhaly nad 25 stupňů a od neděle začíná v centru Olomouce…