Mravná sousedka a trenýrky? Strážníci doporučují šortky
Tropická vedra z přelomu června a července přinesly ještě jeden pozoruhodný, téměř kriminální…
foto: olkraj.cz
21. 04. 2022 - 20:08
Vrch Háječek mezi obcemi Svébohov a Zborov nedaleko Zábřehu. Od poloviny dubna je jeho dominantou nová nadhledna. Měří třicet metrů, a když vystoupáte rovných 144 schodů, nabídne vám dechberoucí výhled do okolí.
„Jsem velmi ráda, že Zábřežsko získalo tento atraktivní turistický cíl. Návštěvníkům regionu bezpochyby přinese nejen krásné výhledy na celý Olomoucký kraj, ale také potřebný nadhled. Sluší se poděkovat spolku JAMAPA v čele s Pavlem Odstrčilem, bez jehož iniciativy by tato úžasná stavba nevznikla,“ řekla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.
Nadhledna je součástí naučné stezky Svébohov Nebe, peklo, země, ráj a turistické trasy Klubu českých turistů Zábřeh-Václavov-Svébohov-Zborov-Horní Studénky. V provozu bude celoročně, není ale volně přístupná. Stavbu finančně podpořil Olomoucký kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj.
V šedesátých letech minulého století stával na Háječku triangulační bod pro potřeby armády. Vrch, který leží 603 metrů nad mořem, poskytuje sám o sobě nádherný výhled na oblast Hrubého a Nízkého Jeseníku, Českomoravského pomezí, Zábřežské vrchoviny i údolí řeky Moravy.
Tropická vedra z přelomu června a července přinesly ještě jeden pozoruhodný, téměř kriminální…
Dlouhotrvající sucho a mimořádně nízké průtoky ve vodních tocích přiměly olomoucký vodoprávní…
Tragická událost se stala v úterý odpoledne u vodní nádrže Jadran v katastru obce Osek nad Bečvou…
AKTUALIZOVÁNO Sedm intoxikovaných lidí, z toho dva v kritickém stavu. To je předběžná bilance…
Vůbec poprvé se Zoo Olomouc těší z narození velmi vzácných mláďat pandy červené. A rovnou dvou!…
Zájemci o technické vzdělání už nebudou muset za vysokoškolským studiem v tomto oboru odcházet mimo…