
Děti v horkém městě dýchají teplejší vzduch než dospělí
Teplota vzduchu v městských ulicích není všude stejná a v horkých dnech může být rozdíl mezi úrovní…
foto: Olomoucký kraj
21. 09. 2019 - 09:00
Popraskaná okna, jimiž dovnitř táhlo – to byla jen jedna z mnoha vad, které vypovídaly o jejím havarijním stavu. Tělocvična v areálu odloučeného pracoviště jesenické střední školy gastronomie a farmářství v Nových Heřmanicích léta nevyhovovala svému účelu. Teď už díky Olomouckému kraji ano.
„Do budovy tělocvičny se roky neinvestovalo. Okna z luxfer byla popraskaná a děravá. Naši studenti tak bez nadsázky cvičili na zdravém vzduchu, i když byli zrovna uvnitř,“ řekla ředitelka Střední školy gastronomie a farmářství Silvie Pernicová.
Tělocvična, která je kvůli svému umístění až téměř u hranic s Polskem nejseverněji položeným středoškolským sportovištěm v Olomouckém kraji, teď prošla první částí rekonstrukce.
„Tělocvična má nová okna, střechu, strop i podlahy. Byla také zateplena. Díky opravě tak na Jesenicku vzniklo další kvalitní sportoviště s nadstandardním vybavením v podobě posilovny,“ uvedl Ladislav Hynek, náměstek hejtmana pro oblast školství.
Rekonstrukce objektu přišla na zhruba jednadvacet miliónů korun. „Asi sedmnáct miliónů zaplatil ze svého rozpočtu Olomoucký kraj. Zbývající čtyři milióny korun pokryla dotace z Ministerstva životního prostředí,“ vysvětlil 1. náměstek hejtmana Jiří Zemánek.
V budoucnu se počítá i s druhou etapou rekonstrukce tělocvičny, během níž projdou opravou šatny a sociální zařízení.
V areálu v Nových Heřmanicích působí celkem pět víceoborových tříd, které mají řemeslné a zemědělské zaměření. Učí se tu například umělečtí kováři nebo sedláři. Nechybí ani vlastní chov koní.
Střední škola gastronomie a farmářství je nejstarší střední školou na Jesenicku. Letos si připomíná 150. výročí založení.
Teplota vzduchu v městských ulicích není všude stejná a v horkých dnech může být rozdíl mezi úrovní…
Na zalesněném návrší u obce Veselíčko leží v tichu lesního porostu památné pohřebiště, kde…
AKTUALIZOVÁNO Závažný požár v průmyslovém areálu museli likvidovat dnes odpoledne profesionální i…
Místo slíbeného hrobu se dočkal jen výmluv a prázdných slibů. Senior ze Šumperka naletěl…
Mimořádná dopravní nehoda se stala dnes na dálnici z Olomouce na Ostravu u Lipníku nad Bečvou.…
Pět mladých mužů ve věku od 18 do 21 let skončilo v rukou policie kvůli rozsáhlé sérii vloupání a…