
Kraj znovu podpořil malé venkovské prodejny
Olomouc - Více než sedm miliónů korun letos půjde na podporu malých obchůdků na venkově. O náklady…
foto: archiv
15. 08. 2019 - 06:00
V policejní cele skončil po provedené silniční kontrole 30letý řidič, kterého policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v neděli 11. srpna 2019 vpodvečer v Zábřehu na Olomoucké ulici. Za volant vozu VW Passat mladý muž neváhal usednout, přestože mu byl šumperským okresním soudem opakovaně uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do října roku 2026.
Provedeným orientačním testem na přítomnost omamných a psychotropních látek u něj totiž byla zjištěna pozitivní hodnota na látku amfetamin/metamfetamin. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologické materiálu se řidič odmítl podrobit. Po zjištění těchto skutečností policisté řidiče zadrželi a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
Ze spáchání stejného trestného činu je důvodně podezřelý také 27letý řidič Škody Octavie, kterého policisté zkontrolovali téhož dne, deset minut před půlnocí, ve Velkých Losinách. Během lustrace zjistili, že byl řidiči Okresním soudem v Šumperku uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Kdyby muž rozsudek soudu respektoval, řídil by nejdříve koncem února 2021. Nejednalo se však o jediný řidičův prohřešek. Vzhledem k tomu, že mu policisté při dechových zkouškách opakovaně naměřili téměř 0,5 promile alkoholu v dechu, je důvodně podezřelý také ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
Pro dokreslení situace dále uvádím, že během uplynulého víkendu policisté na Šumpersku přistihli ještě další čtyři řidiče pod vlivem alkoholu. Také u nich byly naměřeny hodnoty okolo 0,5 promile alkoholu v dechu.
Olomouc - Více než sedm miliónů korun letos půjde na podporu malých obchůdků na venkově. O náklady…
Olomouc – Zemědělci, chovatelé zvířat i veterináři s obavami sledují vývoj slintavky a kulhavky v…
Olomouc - Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk vyhlásil v pátek stav nebezpečí. Opatření…
Olomouc - Olomoucká zoologická zahrada má za sebou výjimečně radostné období – v březnu se zde…
Olomouc – Velmi napilno měli před pár dny šumperští a jeseničtí hasiči, kteří zasahovali u dvou…
Velká Bystřice – Pokud se chystáte projet Velkou Bystřicí do Hluboček, na Hrubou Vodu, do Mrskles…