
Rozhledna na Velkém Kosíři má nejasný osud
Kvůli špatnému technickému stavu je 12 let stará rozhledna na vrchu Velký Kosíř už od října 2023…
foto: Pixabay
13. 03. 2021 - 07:00
Oblačno s teplotami ke 13 stupňům Celsia a silný vítr. Taková je meteorologická předpověď počasí na dnešní den pro Olomoucký kraj.
Během soboty můžeme očekávat oblačno, přechodně i polojasno a místy přeháňky, v polohách nad 700 metrů nad mořem, postupně nad 1000 metrů i sněhové.
Postupně směrem k večeru se dá od západu počítat s přibýváním oblačnosti a později večer se místy objeví i déšť, nad 1000 metrů nad mořem sněžení.
Nejvyšší teploty se v přes den v nižších polohách budou pohybovat mezi 10 až 13 stupni Celsia, na horách budou 2 až 6 stupňů.
Co se týče větru, ráno bude mírný, během dne se promění v čerstvý jižní až jihozápadní a bude foukat v rychlosti 4 až 8 metrů za sekundu, místy s nárazy kolem 15 až 20 metrů za sekundu, na horách dokonce kolem 25 metrů za sekundu.
Kvůli špatnému technickému stavu je 12 let stará rozhledna na vrchu Velký Kosíř už od října 2023…
Olomouc – Až do konce června prodloužila vláda na návrh olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka…
Kde získávali pravěcí obyvatelé střední Evropy měď na výrobu prvních nástrojů a ozdob? Byla těžena…
Olomouc - V neděli se řidičům otevřel nový most přes budoucí obchvat D35 u Olomouce. Stavba…
Olomouc – Čtyři mrtvé vlky našli lidé v posledních dvou měsících v Rychlebských horách. Ochránci…
Mohelnice – Tohle je pro řidiče obrovská nepříjemnost. Pokud jezdí z Moravy do Hradce a Prahy přes…