Kvůli ukradeným kabelům mají vlaky velké zpoždění
AKTUALIZOVÁNO 3.11.2025 | Velmi nepříjemnou situaci v železniční dopravě způsobili v neděli…
foto: Policie ČR
16. 09. 2019 - 09:00
Minulý týden ve středu a čtvrtek, tedy 11. a 12. září, proběhla krajská dopravně bezpečnostní akce "X - Kontrolní vážení vozidel", která byla zaměřená na vážení aut do 3,5 tuny a dodržování zákona č. 361/2000 Sb.
"Policisté z dálničního oddělení Kocourovec ve spolupráci s kolegy z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství se zaměřili na řidiče jedoucí po dálnici D 35, které kontrolovali na stanovišti u budovy dálničního oddělení Kocourovec," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.
V průběhu opatření policisté zkontrolovali 30 vozidel. Zjistili 25 přestupků v dopravě, z toho 12 z nich vyřešili příkazem na místě v celkové výši 43 600 korun. V souvislosti s kontrolním vážením policisté oznámili 13 přestupků správním orgánům. 9 zahraničních řidičů na místě zaplatilo kauci ve výši 101 000 korun.
AKTUALIZOVÁNO 3.11.2025 | Velmi nepříjemnou situaci v železniční dopravě způsobili v neděli…
Vědci z Univerzity Palackého v Olomouci (UP) se zapojí do prestižní mise českého astronauta Aleše…
Blíží se doba, kdy bude mít řidič při cestě z Olomouce do Prahy na výběr ze dvou srovnatelných…
Olomouc - V neděli 27. července se řidiči dočkají zprovoznění nové části dálnice D35 u Olomouce.…
Olomouc/Praha - Česko se o další krok přiblížilo k zásadní přeměně železnice. Projekt první…
Olomouc – Děti, studenti a senioři budou moci cestovat po regionu s ještě většími slevami, než mají…