
Pohřebiště napoleonských vojáků u Veselíčka se dočká nového plotu
Na zalesněném návrší u obce Veselíčko leží v tichu lesního porostu památné pohřebiště, kde…
foto: Horská služba
02. 07. 2020 - 08:01
Včera dopoledne došlo ke zranění čtrnáctiletého cyklisty. Ten pravděpodobně nezvládl zatáčku na silnici mezi Ovčárnou a Hvězdou. Vrtulníkem byl transportován do nemocnice.
Nehoda se stala kolem deváté hodiny ranní a zároveň s horskými záchranáři k chlapci vyjel i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci. „Chlapec v plné rychlosti narazil do svodidel na kraji vozovky. Prudkým nárazem si přivodil otevřenou ránu na pravé straně hrudníku. Proto jsme předpokládali, že jde o velice těžké zranění, a to i přesto, že cyklista byl při vědomí a komunikoval s námi,“ popsal okolnosti nehody Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.
Záchranáři spolu se zdravotníky pak chlapci poskytli základní ošetření. „Vzhledem k povaze poranění ale nakonec za námi zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. My jsme zraněného šetrně naložili do sanitního vozu a ten s ním přejel na parkoviště u Hvězdy. Zde vrtulník přistál, jeho lékař a posádka si chlapce převzali a transportovali jej do nemocnice k dalšímu ošetření,“ doplnil Jiří Hejtmánek.
Horská služba varuje cyklisty před prudkými sjezdy na místních asfaltových komunikacích. „Po deštích je na povrchu silnic tu a tam splavený štěrk, bahno či mokrý písek. Při rychlé a neopatrné jízdě pak může dojít lehce k vážné nehodě. Zejména v prudkých zatáčkách hrozí podklouznutí bicyklu a tvrdý pád se zdravotními následky,“ důrazně varoval milovníky horských kol Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.
Na zalesněném návrší u obce Veselíčko leží v tichu lesního porostu památné pohřebiště, kde…
AKTUALIZOVÁNO Závažný požár v průmyslovém areálu museli likvidovat dnes odpoledne profesionální i…
Místo slíbeného hrobu se dočkal jen výmluv a prázdných slibů. Senior ze Šumperka naletěl…
Mimořádná dopravní nehoda se stala dnes na dálnici z Olomouce na Ostravu u Lipníku nad Bečvou.…
Pět mladých mužů ve věku od 18 do 21 let skončilo v rukou policie kvůli rozsáhlé sérii vloupání a…
DOPLNĚNO Nedělní večerní jízda nedopadla dobře pro řidičku Škody Scala, která si nejspíš kvůli tmě…