
Děti v horkém městě dýchají teplejší vzduch než dospělí
Teplota vzduchu v městských ulicích není všude stejná a v horkých dnech může být rozdíl mezi úrovní…
foto: Svět kostek
17. 11. 2023 - 21:46
Miliony kostek legendární dánské stavebnice Lego, kterou miluje už několikátá generace dětí, zaplní o víkendu pavilon A olomouckého Výstaviště Flora. Menší, větší i obří stavby, objekty, modely a dráhy jistě přitáhnou pozornost malých i velkých návštěvníků, samozřejmě nebudou chybět ani herní zóny nebo kino. Druhý roční výstavy Svět kostek startuje v sobotu a končí o den později.
„Bezmála čtyřmetrový jeřáb, dvě stě metrů kolejišť s vlaky a nádražími, Eiffelova věž, rozhledna, hrady, pyramidy, rakety, vesmírné lodě a základny,“ vypočítává mluvčí výstaviště Michal Poláček. K vidění budou také postavy a scény z populárních filmů - Slimer, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter či Ninjago. Vše doplní řady svítících a fantasy modelů, auta, nákladní auta, tanky, RC modely, zemědělská a také lesní technika či stavby inspirované architekturou světových měst.
Výše uvedené výstavní předměty přivezou na Svět kostek vystavovatelé z šesti evropských zemí, konkrétně z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska a z České republiky. Právě díky nim bude na návštěvníky čekat celá řada fascinujících modelů a jedinečných staveb.
„Loni jsme si výstavu s Legem vyzkoušeli, díky zájmu a spokojenosti návštěvníků se letos koná znovu. Neustále inovujeme a obohacujeme nabídku našich akcí. Úspěšný první ročník Světa kostek byl pro nás i naše návštěvníky dokladem, že jdeme správnou cestou,“ dodala ředitelka výstavní společnosti Eva Fuglíčková. Bližší informace najdete na flora-ol.cz.
Teplota vzduchu v městských ulicích není všude stejná a v horkých dnech může být rozdíl mezi úrovní…
Na zalesněném návrší u obce Veselíčko leží v tichu lesního porostu památné pohřebiště, kde…
AKTUALIZOVÁNO Závažný požár v průmyslovém areálu museli likvidovat dnes odpoledne profesionální i…
Místo slíbeného hrobu se dočkal jen výmluv a prázdných slibů. Senior ze Šumperka naletěl…
Mimořádná dopravní nehoda se stala dnes na dálnici z Olomouce na Ostravu u Lipníku nad Bečvou.…
Pět mladých mužů ve věku od 18 do 21 let skončilo v rukou policie kvůli rozsáhlé sérii vloupání a…