Sigma podepsala další dva nové hráče
Další dva nové hráče hlásí SK Sigma Olomouc. Opět jde o cizince, tentokrát přišli z Polska. V obou…
foto: //torinofc.it/
31. 08. 2021 - 18:04
Stoper David Zima (2000) po roce a půl ve Slavii Praha odchází do Itálie. Odchovanec SK Sigma Olomouc podepsal smlouvu s FC Turín. S účastníkem Serie A uzavřel čtyřletý kontrakt.
David Zima do Slavie přišel v lednu 2020 ze Sigmy Olomouc. V době příchodu měl za sebou pouze dva starty v nejvyšší soutěži, nastupoval hlavně za béčko Sigmy. Hned po příchodu se v týmu Jindřicha Trpišovského začal prosazovat do základní sestavy.
V uplynulé sezoně se Zima stal jednou z opor zadních řad sešívaných. V Evropě chyběl v sestavě jen při nepovedených utkáních na půdě Midtjyllandu a Beerševy a kvůli žlutým kartám i v Glasgow. Odehrál kompletní dvojzápas s Leicesterem, kde se mu podařilo uhlídat útočné hvězdy soupeře a výrazně se podílel na čistých kontech v obou zápasech. Na podzim 2020 přišla i první pozvánka do reprezentace, před utkáním Ligy národů se Slovenskem nahradil v nominaci zraněného spoluhráče Davida Hovorku. Necelý rok po přestupu s Olomouce tak nahlédl i do reprezentace.
V aktuální ligové sezoně Turín čeká na první bodový zisk, shodně po výsledku 1:2 ztratil zápasy s Fiorentinou i Atalantou Bergamo. V domácím poháru ale zvládl postoupit po penaltovém rozstřelu.
Další dva nové hráče hlásí SK Sigma Olomouc. Opět jde o cizince, tentokrát přišli z Polska. V obou…
Zúžení kádru před odjezdem na soustředění do Španělska provedli v SK Sigma Olomouc. Odnesly to dvě…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc ukončili další hostování hráče Slavie Praha. Už před časem klub…
Druhé přípravné utkání fotbalisté SK Sigma Olomouc zvládli také vítězně. Na těžkém terénu na…
Do předposledního kola základní části Maxa NBL nastoupili basketbalisté BK Olomoucko proti Brnu…
Tým SK Sigma Olomouc zahájil v neděli 4. Ledna přípravu na jarní část sezóny. Hanáci se poprvé…