HC - tygři Liberec

Kooperativa NBL BK Olomoucko čeká domácí duel proti Brnu

BK Olomoucko čeká domácí duel proti Brnu

foto: bkredstone.cz

07. 02. 2025 - 15:47

Pouze osm porážek má zatím na své kontě tým Basket Brno, soupeř hráčů BK Olomoucko ve čtvrtém kole nadstavby. Již z toho je zřejmé, že se v Čajkaréně v sobotu, netradičně od 19 hodin, představí silný celek. Nic na to nemění ani skutečnost, že Brno předchozí tři zápasy v lize a poháru prohrálo.

„Poslední utkání našemu soupeři výsledkově nevyšly, ale musíme vnímat, že v lize s Opavou a Děčínem Brno prohrálo minimálním rozdílem po vypjatých koncovkách. Rozhodně nemůžeme spoléhat na nějakou únavu našeho protivníka z náročného programu posledních týdnů. Poslední zápas v severoevropské ENBL v Dánsku vyhrál, navíc po prodloužení. Sil bude mít dost,“ předpokládá další vyrovnanou souboj trenér BK Olomoucko Andrew Hipsher.

Protivník Olomoucka má ve svém středu hned několik lídrů. Pod košem tým táhnou pivoti Ethan Maxwell Chargois a Jordan Isaiah Brown, o rozehru se stará reprezentant Richard Bálint a zkušený Viktor Půlpán. Vesměs jde o dvouciferné střelce.

„Mají dobře složený tým. Řadu mladých dravců doplňují zkušení hráči. Sestava na palubovce se docela často střídá, díky tomu drží celý zápas vysoké tempo. S tím počítáme. Brno respektujeme, přesto se chceme vrátit na vítěznou vlnu,“ říká kouč BK Olomoucko.

Další články