Fotbalisté SK Sigma zvládli po poháru i ligu
Povedlo se. Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve 24. kole Chance zabodovali naplno. Na Andrově stadionu…
foto: Petr Pelíšek
15. 01. 2022 - 21:56
Házenkářky DHK Zora Olomouc hrály druhé utkání interligy v tomto týdnu doma. Bylo to proti Plzni, Hanačkám se opět povedlo zabodovat, byť remíza na vlastní palubovce je pro ně ztrátou. Další zápas hraje Zora za týden zase doma, bude to proti polskému Chorzowu.
Do utkání vstoupila lépe Plzeň a do 12. minuty držela vedení. Pak se stav otočil. Ve 22. minutě už vedla Zora 10:7. Jenže pak se zasekla v koncovce, do pauzy už gól nedala a hosté o gól vedli. Ve druhém poločase to byla dramatická přetahovaná o každou branku. V závěru pak mohla Plzeň rozhodnout, ovšem brankářka Haládiková chytila za stavu 19:20 sedmičku Vlachové. Pak srovnala Jansová. A v závěrečné minutě mohla Zora rozhodnout, ovšem poslední akci se nepodařilo dohrát přesně, takže se body dělily.
„Pro diváky to asi bylo kvalitní, bojovné a dramatické atraktivní utkání. Bohužel, remíza na domácí půdě je pro nás ztráta, chtěli jsme vyhrát. Ale nepodařilo se nám to, bylo to strašně upracované, nedařilo se nám hlavně v útočné fázi, bylo tam moře technických chyby, to nás stalo bod,“ řekl trenér DHK Zora Libor Malínek.
DHK Zora Olomouc – Plzeň 20:20 (10:11)
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 1/1:2/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 120.
DHK Zora Olomouc: Haládiková, Poláčková – Závišková 6, Kapsová, Jansová 3, Sovová 1/1, Kašpárková 2, Přikrylová 2, Roupcová 1, Machačová 1, Krajčovičová 2, Možíšová, Hejlová, Kuxová 1, Kubálková 1, Kubáčková. Trenér Libor Malínek.
DHC Plzeň: Řezáčová, Malá – Kepková, Šmrhová, Bušauerová, Formanová, Drozdová 3, Franzová 5, L. Galušková 2, Lásková, Melicharová 1, D. Galušková 1, Tomanová 1, Vlachová 7/2. Trenér Richard Řezáč.
Povedlo se. Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve 24. kole Chance zabodovali naplno. Na Andrově stadionu…
Poslední půlrok přinesl viditelnou změnu ve vztahu fotbalových fanoušků k olomoucké Sigmě. Vzestup…
V osmifinále Konferenční ligy čeká tým SK Sigma Olomouc soupeř z jedné z TOP světových soutěží.…
Český reprezentant a světová jednička v žebříčku IFBB pro roky 2024 a 2025 Patrik Šerý čelí dalšímu…
Trenér Tomáš Janotka se ještě více zapsal mezi legendy SK Sigma Olomouc. Je druhým trenérem, který…
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se povedlo postoupit do osmifinále Konferenční ligy. Odvetu play-off v…