Fotbalisté SK Sigma v přípravě neprohráli
Povedenou přípravnu na novou sezónu Chance Ligy mají za sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Sehráli…
foto: archiv redakce
12. 03. 2026 - 23:17
První utkání osmifinále Konferenční ligy mají fotbalisté SK Sigma Olomouc za sebou. A zdárně. Na Andrově stadionu dokázali udržet bundesligového soupeře na distanc a po bezbrankové plichtě jsou ve hře o postup.
„Hodně si cením remízy. Zejména toho, že jsme proti bundesligovému soupeři udrželi čisté konto. Myslím si, že remíza je spravedlivá. Oba týmy se dnes opíraly o skvělou defenzivu a stoprocentních brankových příležitostí tolik nebylo. Vypadalo to, že to bude o jednom gólu. Hodně se mi líbilo, že jsme odehráli skvělý první poločas. Byli jsme aktivní na míči, výborně jsme kombinovali a hráli po zemi. Jediné, co nám chybělo, abychom kvalitní výkon korunovali brankou. Druhý poločas Mainz ukázal, jak dokáže být silný na míči. Měl územní převahu, ale naštěstí z ní nevstřelil žádnou branku. V závěru utkání, kdy naši fanoušci cítili šanci na vstřelení vítězného gólu, jsme měli nebezpečné momenty, ať už to byla střela Beryho, nebo zejména Petiho Barátha, které volaly po vítězném gólu. Remíza je spravedlivá. Pro nás je to výsledek naděje do odvety. Reálně v ní můžeme bojovat o postup," řekl Tomáš Janotka, trenér SK Sigma.
SK Sigma Olomouc - 1. FSV Mainz 0:0
Rozhodčí: Al-Emara - Valjakka, Lamppu (všichni Fin.). ŽK: Kliment - Posch. Diváci: 9456.
SK Sigma: Koutný - Spáčil, Malý, Sláma - Hadaš (61. Slavíček), Baráth, Beran, Ghali (61. Šíp) - Šturm, Růsek (75. Mikulenka) - Kliment (75. Jásir). Trenér Tomáš Janotka.
Mohuč: Batz - Kohr, Potsch, Potulski - Da Costa, Nebel (90.+1 Kawasaki), Sano, Boving (64. I Če-song), Mwene (90.+1 Widmer) - Tietz (82. Sieb), Silas (64. Weiper). Trenér Urs Fischer.
Povedenou přípravnu na novou sezónu Chance Ligy mají za sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Sehráli…
V nových dresech vyrazí do sezony 2026/27 fotbalisté Sigmy Olomouc. Pro domácí zápasy bude v…
Dvě branky islandského útočníka Hilmira Mikaelssona znamenal pro fotbalisty SK Sigma Olomouc…
Dvaadvacetiletý záložník Marko Soldo přestoupil z Dinama Záhřeb do SK Sigma Olomouc. Příchod…
Krátce po odjezdu na herní soustředění v Rakousku oznámili fotbalisté SK Sigma Olomouc další…
Z Androva stadionu vyrazili směrem na jih fotbalisté SK Sigma Olomouc. Nemíří ale k moři na Jadran…