Století Miloslava Holce
V roce 1925 je film ještě němý a vznikají takové klenoty němé éry kinematografie jako Chaplinovo…
foto: Petr Palarčík
03. 01. 2025 - 10:39
Po loňském velmi úspěšném debutu se do Olomouce vrací švihlý pochod, jedinečná akce volně inspirovaná humorem britské legendární skupiny Monty Python, resp. jejich skečem o Ministerstvu švihlé chůze.
Trasa povede opět od orloje přes Dolní náměstí do pivnice K10, kde bude připraveno teplé občerstvení a hudební produkce venku, kde bude hrát Olomoucký Dixieland Jazz Band a posléze i uvnitř s kapelou Isbina.
„První ročník přilákal stovky nadšenců. Vzhledem k lednovému termínu chceme nabídnout účastníkům možnost užít si švihlou chůzi v bezpečí, i kdyby to třeba klouzalo. Proto jsme oslovili zlínskou rodinnou firmu Nesmeky plus, jejíž protiskluzové návleky bude možné si vyzkoušet na městském kluzišti u tržnice ještě před akcí a také si je se slevou v průběhu akce zakoupit,“ říká jedna z organizátorů akce Karolina Hrbková.
Švihlý pochod je otevřen lidem všech věkových kategorií a také všem, kdo mají jakýkoli handicap.
Kdy a kde: neděle 5. ledna 2025 v 15:00 na Horním náměstí v Olomouci před orlojem
Foto: Petr Palarčík a Pavel Andree
V roce 1925 je film ještě němý a vznikají takové klenoty němé éry kinematografie jako Chaplinovo…
Listopad přináší Olomoučanům dobré zprávy. Dočkají se opětovného otevření populární Tvarůžkové…
Na knižním trhu se na přelomu října a listopadu objevila rozměry nevelká, avšak obsahem i posláním…
Významné osobnosti už tradičně oceňuje při příležitosti výročí vzniku republiky prezident. Petr…
Po krátké těžké nemoci zemřel ve čtvrtek 9. října bývalý náměstek primátora Olomouce, člen městské…
Vůně letního dne, smích dětí, tóny hudby, které se nesou nad loukou, a přátelská atmosféra, kde se…