Lanýžové degustační menu

Filmový festival Ekotopfilm v Olomouci vysvětlí, proč je ochrana moří a oceánů stěžejní

Filmový festival Ekotopfilm v Olomouci vysvětlí, proč je ochrana moří a oceánů stěžejní

11. 02. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V říjnu proběhl v Praze úplně poprvé festival Ekotopfilm, na kterém mezinárodní porota vybrala z 81 dokumentárních filmů z 23 zemí a 6 kontinentů ty nejlepší. Ty teď přijíždí i do Olomouce.

První festivalový den je na programu od 17:00 také exkluzivní přednáška kouče a bývalého prezidenta Microsoft Europe Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné, kteří pomůžou odemknout potenciál váš i vašich dětí. Brzy otevřeme bezplatnou rezervaci místa.

Na programu je ve středu i beseda s  členy Vlčích hlídek Hnutí DUHA o návratu divokých šelem do české přírody. Ve čtvrtek zakladatel české pobočky Martin Švadlenka představí celosvětovou slavnou organizaci Sea Shepherd a vysvětlí, proč je ochrana moří a oceánů stěžejní i pro nás v České republice.

Z filmové nabídky na vás ve středu čeká například španělský snímek Život v plamenech plný adrenalinu točený uprostřed požárů v Andalusii nebo dechberoucí záběry krás pralesa dokumentu Jak se zrodil prales – nikoli ale v Brazílii či Indonésii, ale v sousedním Rakousku. Na programu je i několik kratších filmů, například fascinující Žijeme pod vodou, kde korálům pomáhá k přežití elektřina! A poetický animovaný film Můj děda byl třešňový strom zasáhne jak dětské, tak dospělé publikum. 

Třešničkou čtvrtečního programu je vítězný snímek Vaření z odpadu, v němž vtipný kuchař David nakoukne do vašich lednic a ze zbytků, které by se vyhodily, vykouzlí hotové speciality. Pobaví a oslní svými dechberoucími záběry a špičkovou filmařskou technikou i dokument  Yellowstone, po jehož zhlédnutí budete odcházet, jako byste právě strávili hodinu uprostřed amerického národního parku. Festivalový večer zakončí napínavý výlet do divočiny ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari, nikoli ovšem v přírodě, ale přímo v našem těle.

-age-

Další články